„Федерер се уште е закана на големите турнири, но…“

Легендарниот Патрик Мекинро смета дека мали се шансите за Роџер Федерер да триумфира на Ролан Гарос, но и покрај тоа швајцарскиот тенисер може да освои трофеј на другите Гренд слем турнири.

„Роџер немаше да се појави ако не мисли дека може добро да игра. Но, се сомневам дека оди со мисија да може да освои турнир. Дури и кога беше на врвот, беше вториот најдобар тенисер на светот на земја. Тоа сега не можеме да го кажеме, поготово затоа што доаѓа од долга пауза. Неговата цел сигурно е да одигра добар турнир и да стигне што подалеку“, изјави Мекинро.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .