У17: Македонија во група со Германија, Полска и домаќинот Малта

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години ги доби противниците во групата за пласман во Елитната фаза квалификации за Европското првенство.

На ждрепката во Нион, младите фудбалери ќе играат со Германија, Полска и Малта. Квалификацискиот турнир ќе се игра во Малта од 7. до 13. oктомври 2020. Година.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .