Ужасни вести: Несторовски на операција, го пропушта ЕВРО 2020

Лоши вести денеска пристигнаа за македонските навивачи, откако беше потврдена дека стандардниот напаѓач на македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски ќе го пропушти Европското првенство 2020.

Несторовски заработи повреда на еден од тренинзите на италијанскиот калчолигаш Удинезе, а прегледите покажаа дека станува збор за посериозна повреда на лигаментите на коленото.

Тоа значи дека напаѓачот ќе мора да биде опериран, по што ќе му биде потребна неколку месечна пауза, па дефинитивно ќе го пропушти Европското првенство.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .