УЕФА подготвува најрадикален потег со кој веќе би бил познат новиот првак на Европа!

УЕФА не го крие разочарувањето од одлуката на 12 – те европски гиганти кои одлучија да формираат нова лига, наречена Суперлига, а сега од европската куќа на фудбалот се подготвуваат за радикален потег.

Имено, УЕФА размислува да ги исфрли сите 12 клубови од еврокуповите за оваа сезона. Тоа значи дека веќе би бил познат првакот на Европа. Полуфиналистите Челси, Реал Мадрид и Манчестер сити се членови на Суперлигата, што значи дека ПСЖ, кој го одби овој предлог би бил новиот европски првак.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .