УЕФА отвори истрага против Македонија

Европската фудбалска федерација отвори истрага против македонската фудбалска репрезентација, наводно поради кршење на ковид – протоколите, соопштија од УЕФА.

Причина за ова е прошетката која ја имале репрезентативците низ каналите во Амстердам, пред мечот од последното коло против Холандија. УЕФА најави дека ќе биде разгледан случајот и дополнително ќе биде одлучено дали ќе има и каква ќе биде санкцијата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .