УЕФА одлучи: Ерменија – Македонија на неутрален терен!

Мечот од Лигата на нациите помеѓу Ерменија и Македонија кој треба да се одигра на 18. ноември ќе биде одржан на неутрален терен.

Оваа очекувана одлука ја донесе Европската фудбалска федерација поради воениот конфликт со Азербејџан.

Претходно „црвено – жолтите“ на 12. ноември ќе го одиграат најважниот меч во историјата, каде на гости кај Грузија играме за влез на Европско првенство.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .