„Мирно спијте, трофејот е заклучен“

Без НИКАКВИ дилеми. Фудбалерите на Јувентус, Џорџо Киелини и Леонардо Бонучи се најдобриот дефанзивен тандем во Европа и тоа го покажаа во походот по освојувањето на европската титула.

Двете легенди на италијанскиот фудбал се фотографираа со трофејот, а имаа и порака до Италијанците: „Мирно спијте, пехарот е тука“.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.