Тухел ја засилува одбраната, најдобриот дефанзивец на Севиља се сели во Челси!

Најдобриот дефанзивец на Севиља, Жил Кунде ќе биде новото засилување на европскиот првак Челси, пренесува угледниот италијански новинар, Фабрицио Романо!

22 – годишниот фудбалер кој настапи на ЕВРО 2020 во дресот на Франција веќе ги договорил личните услови со „сините“ кои на клубот од Андалузија наводно ќе му исплатат околу 60.000.000 евра.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.