Тројца фудбалери на РБ Лајпциг платиле 8.000 евра на фризер за да дојде од Париз

Германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг синоќа стигна до победа во 1. Коло од Лигата на шампионите откако на домашен терен го совлада турскиот првак Башакшехир (0-0) со головите на Анхелино.

Меѓутоа, во центарот на вниманието влегоа тројцата играчи на Лајпциг, Дајот Упамекано, Норди, Кукиеле и Кристофер Нкунку кои верувале или не платиле дури 8.000 евра на еден фризер за да дојде од Париз и да ги „среди“ за мечот против Башакшехир.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .