Трофејот Јашин во рацете на – Алисон (ФОТО)

Алисон е одбран за најдобар голман за 2019. година. Бразилецот имаше одлична сезона, а со Ливерпул стана Европски првак. Тој зад себе ги остави Марк Тер Штеген и Едерсон.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .