Три кандидати за клупата на Наполи

Италијанските медиуми веќе некое време тврдат дека Џенаро Гатузо по завршувањето на сезоната нема повеќе да биде тренер на Наполи, а веќе има три кандидати за негов наследник.

Прв на листата е Лучијано Спалети кој се враќа во Серија А. Помеѓу кандидатите е и Кристов Галтие кој врши фантастична работа на клупата на Лил, додека последен кандидат е тренерот на Специја, Винченцо Италијано.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.