Тричко даде гол, но АЕК Ларнака загуби (ВИДЕО)

Долгогодишниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски постигна погодок за неговиот клуб АЕК Ларнака во дерби натпреварот со Анортозис. Сепак, и покрај тоа АЕК Ларнака загуби (1-2). Стрелци за победничкиот тим беа Калцас и Окриашвили.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .