Тричко ги собра наградите на Кипар

Долгогодишниот македонски фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски едноставно доминира во кипарското првенство.

Напаѓачот на АЕК Ларнака на синоќешното доделувања на наградите „48. фестивал на инзвонредноста“ два пати триумфираше.

Прво му беше доделна наградата за најдобар стрелец во кипарското првенство за минатата сезона, а исто така беше избран и во идеалниот тим од 11 фудбалери за минатата сезона. Популарниот Тричко сезонава постигна 13 погодоци.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.