Тренерот на Франкфурт дивеел со порше на авотопат, па полицијата му ја одзеде возачката дозвола!

Тренерот на франкфуртски Ајнтрахт, Ади Хитер (51) остана без возачка дозовла откако полицијата го фатила како со своето порше дивее по автопат.

Австриецот на автопатот во близина на Франкфурт возел со 200 километри на час, наместо дозволените 100, а дозволата ќе му биде одземена во следните четири месеци.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .