Тренерот на Баерн позитивен на корона!

Тренерот на германскиот гигант Баерн од Минхен, Џулијан Нагелсман е позитивен на корона – вирус, соопштија Баварците.

Нагелсман синоќа остана во хотелот во Лисабон, а натпреварот против Бенфика (0-4) го водеа неговите помшници Дино Топмолер и Хавер Земброд.

Нагелсман и покрај тоа што е вакциниран се зарази со корона – вирус, а во Германија ќе се врати сам, по што ќе мора одреден период да помине во изолација.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.