Трагедија: Почина Гоце Груевски

Спортската јавноста во Македонија е во неверување, откако утринава беше потврдено дека поранешниот репрезентативен голман, Гоце Груевски починал во Австралија, на 46 годишна возраст.

Груевски беше еден од најдобрите голмани во историјата на Македонија. Играше за Победа, Слога Југомагнат, Работнички, Беласица и Вардар, а последен клуб во кареирата му беше австралиски Престон, каде што после завршувањето на кариерата остана да работи како тренер на голманите, се до неочекуваната смрт.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .