„Тој човек повеќе не смее да одигра ниту минута за репрезентацијата“

Репрезентацијата на Шпанија разочарувачки влезе на ЕВРО 2020, каде се уште нема победа и после првите два натпревари, има исто толку нерешени мечеви. Шпанците прво одиграа без голови против Шведска (0-0), а со Полска 1-1.

На најголем удар на шпанските медиуми е напаѓачот Алваро Мората кој се изнапромашува во првите два натпревари.

„Мората не смее да одигра ниту минута повеќе за националниот тим. Тој не е играч кој знае да инспирира“, пишуваат шпанските медиуми.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.