Тоти позитивен на корона – вирус

Најголемата легенда на италијанскиот великан Рома, Франческо Тоти е последното познато фудбалско име кое е позитивно на корона – вирус.

Иконата на „римската волчица“ имал зголема телесна температура, а позитивна на вирусот е и неговата сопруга Илари. Потсетуваме, таткото на Тоти, Енцо пред три недели почина поради компликации предизвикани од корона – вирусот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .