Тоти не сака да се врати во Рома

Легендарниот италијански фудбалер, Франческо Тоти нема намера да се врати во својата Рома. Тој целата кариера ја помина во редовите на „римската волчица“, а по завршувањето на кариерата работеше како директор во клубот. Сепак, по недобразбирањата со претседателот Палота тој си замина од „Олимпико“.

„Кога ќе донесам некоја одлука, ја почитувам до крај. Сега да ме побара Рома, ќе бидам во тешка позиција, но сепак, ќе ја одбијам одлуката. Сакам да продолжам по својот пат“, изјави Тоти.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .