Тотенхем има нов тренер: Португалец го наследи Жозе Мурињо!

Долг беше списокот на Тотенхем за наследник на Жозе Мурињо. Сепак, на крајот клубот од Лондон го најде во неговиот сонардник, поранешниот тренер на Вулверхемптон – Нуно Еспирито Санто!

„Кога имате играчки кадар полн со талент и квалитет, морате да ги направите навивачите горди и да им дадете причина за уживање. Огромно е задоволството и честа да се биде овде. Немаме повеќе луксуз да изгубиме ниту еден ден. Мораме веднаш да започнеме со работа затоа што сезоната само што не започнала“, гласеше првата изјава на Португалецот како нов тренер на Тотенхем.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.