Толку се надевавме, а ништо…Реми без голови во дербито Јунајтед – Челси (ВИДЕО)

Во дербито од шестото коло во англиската Премиер лига, Манчестер јунајтед одигра реми без голови против лондонски Челси (0-0).

Љубителите на фудбалот со нетрпение го чекаа дербито, меѓутоа за жал не падна ниту еден погодок. „Ѓаволите“ имаа повеќе шанси, беа по конкретни, но Едуард Менди беше феноменален на голот на Челси.

Челси после шест кола е шести со девет бода, Јунајтед има седум бодови и е на 15. позиција, но има и натпревар помалку.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .