Тоа е фудбалот: Абрамович го изгуби трпението – ултиматум за Лампард!

Челси не ја започна сезоната како што очекуваа експертите по силните милиони потрошени во летниот транфер период.

Сега медиумите на Островот тврдат дека сопственикот на „сините“ Роман Абрамовиќ му дал ултиматум на менаџерот на клубот Френк Лампард од кого очекува далеку подобри резултати.

Интересно, веќе почна лицитацијата кој би можел да биде неговиот наследник, а се споменува името на екс – тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .