Тим: Морам да бидам во најдобра форма, ждрепката е луда

Австријскиот тенисер Доминим Тим е подготвен за турнирот во Виена, каде ја брани титулата на домашен терен. Шампионот на УС Опен е свесен дека ќе има голема конкуренциј во имињата на Ѓоковиќ, Медведев, Циципас, Шварцман…

„Подготвен сум за повторно да играм. Турнирот во Виена е многу важен за мене. Останаа уште неколку денови до почетокот, ќе се обидам до вторник да бидам во најдобра форма. Тоа ќе биде неопходно поради годинешниот ждреб. Не знам дали некогаш турнирот бил волку силен, Лудо е кога ќе го видите списокот на пријавени играчи“, изјави Тим.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .