Тепачка помеѓу навивачите на Аталанта и Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Навивачите на Динамо Загреб и Аталанта се судрија пред „Сан сиро“ пред почетокот на мечот од петото коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Според хрватските медиуми, подебелиот крај го извлекле навивачите на Аталанта, а неколку од нив останале да лежат на асфалтот во бесознание.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .