Теодосиќ одлучи каде ќе ја продолжи кариерата

Еден од најдобрите плејмејкери на денешницата Милош Теодосиќ одби неколку интересни понуди летово помеѓу кои на евролигашите Анадолу Ефес и московска ЦСКА и на крајот одлучи да остане во Виртус Болоња на која после 20 години и ја донесе титулата – шампион на Италија.

„Во јули 2019 година изјавив дека овде дојдов за да победам и ние сме шампиони на Италија. Во јули 2021 кажувам дека останувам за да победиме повторно. Знам што се очекува од мене“, изјави Теодосиќ за клупскиот сајт на клубот од Болоња.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.