Тевез потсети на најдобрите денови: Два погодоци во победата на Бока! (ВИДЕО)

Познатиот аргентински фудбалер Карлос Тевез доцна синоќа брилјираше во дресот на славната Бока Јуниорс во 6. коло од Копа Либертадорес која со 3-0 го совлада Каракас, а два погодоци беа дело токму на Тевез.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .