Таткото на Франческо Тоти почина од Ковид – 19

Трагични вести ни стигнуваат од главниот италијански град Рим, каде таткото на големиот Франческо Тоти, Енцо починал од последица од корона – вирусот.

Тој се лечел во Лазаро Спаланзани болницата, но утринава починал на своја 76 – годишна возраст. Оваа вест тешко им паднала на сите во Рома, а ултрасите на „римската волчица“ испратиле порака за поддршка до поранешниот капитен.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .