Сè е подготвено за последниот меч на Македонија пред ЕВРО 2020: Познати составите за мечотв против Казахстан (ФОТО)

Македонија вечерва на арената „Тодор Проески“ ќе го одигра последниот подготвителен натпревар пред историскиот настап на ЕВРО 2020.

Момците на Игор Ангеловски ќе се судрат со селекцијата на Казахстан, а на час пред натпреварот двете репрезентации ги објавија составите…

МАКЕДОНИЈА: Димитриевски, Ристевски, Муслиу, Ристовски, Спировски, Алиоски, Николов, Костадинов, Елмас, Пандев, Тричковски

КАЗАХСТАН: Покатилов, Валиулин, Бејсебеков, Мали, Маричкин, Тапалов, Куат, Мужиков, Тагиберген, Шеткин, Нургалиев

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.