„Сјајна игра брате“: Шек на српски му честиташе на Јокиќ за одличната партија! (ВИДЕО)

Никола Јокиќ продолжува да воодушевува во НБА лигата и сосема заслужено е главен фаворит за МВП нагрдата. Од неговите игри задоволен е и еден од најдборите центри во историјата, Шекил Онил кој на српски му ја честиташе одличната партија и победата над Портланд.

„Сјајна игра брате“, го започна Шек разговорот со првата ѕвезда на Нагетси.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .