Сурова одмазда на ПСЖ за минатогодишното финале: Баерн победи, но испадна од ЛШ! (ВИДЕО)

Францускиот првак ПСЖ му се одмазди на минхенски Баерн за поразот во минатогодишното финале од Лигата на шампионите, откако вечерва во елитното натпреварување ги елиминираше Баварците со вкупен резултат 3-3, но „светците“ одат во полуфиналето поради повеќе гпостигнати олови на гостински терен.

Се уште актуелниот европски првак поведе во вистинско време, во 40. минута преку Чупо – Мотинг, но тоа беа се што направија, па и покрај победата од 0-1 беа елиминирани. ПСЖ од друга страна одигра одличен натпревар, заслужи да постигне и погодок, но немаа среќа, а доказ за тоа се трите стативи на Нејмар за пет минути.

„Светците“ во полуфиналето ќе се судрат со подобриот од дуелот Борусија Дортмунд – Манчестер сити.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.