Супер – Тричко против Анортозис: Два гола за 13 минути во последното коло! (ВИДЕО)

Како што играше во текот на целата сезона, така и заврши Иван Тричковски. Искусниот македонски репрезентативец денеска во последното коло од кипарското пренство беше најзаслужниот за победата на АЕК Ларнака во дербито против Анортизис (2-0).

Популарниот Тричко постигна два погодоци за само 13 минути, а АЕК Ларнака сезоната ја заврши на петата позиција.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.