Суперкомпјутерот повторно во акција, сега го предвиде победникот на Премиер лигата

Англиските медиуми секоја година користат суперкомпјутер за да го предвидат освојувачот на Премиер лигата, а така е и оваа сезона.

Според предвидувањето на копјутерот, Премиер лигата и оваа сезона ќе ја освои актуелниот шампион Манчестер сити. Во топ 4 освен „граѓаните“ имаше место и за Ливерпул, Челси и Манчестер јунајтед.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.