Судија му бараше автограм на Халанд (ВИДЕО)

Манчестер сити синоќа минимално ја совлада Борусија од Дортмунд на домашен терен во првиот четвртинален меч од Лигата на шампионите.

Меѓутоа, нешто сосема друго беше во центарот на вниманието на овој натпревар. Имено, помошниот судија на крајот од натпреварот побара автограм од норвешниот напаѓач Ерлинг Халанд, а камерите го фатија овој интересен момент…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .