Страшна повреда за напаѓачот на Феенорд (ВИДЕО)

Напаѓачот на Феенорд, Лукас Прато доживеа страшна повреда во дербито против Ајакс (0-3).

Искусниот Аргентинец го скрши зглобот после еден дуел со Деви Класен и итно беше префрлен во болница каде што ќе му биде извршен оперативен зафат, по што ќе паузира неколку месеци.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .