Луда пета на Бензема за водство на Реал против Барса! (ВИДЕО)

Реал Мадрид поведе во 13. минута со голот на Карим Бензема во големото дерби против Барселона. Капитенот на „кралевите“ уште еднаш докажа дека станува за еден од најдобрите напаѓачи во историјата, а вечерва мајсторски со пета го совлада Тер Штеген…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .