Страшна асистенција за победа на Алиоски: Лидс го сруши Сити среде „Етихад“! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски одигра нов фантастичен натпревар во дресот на Лидс јунајтед со кого стигна до неверојатна победа на гостувањето кај лидерот Манчестер сити (1-2).

Алиоски во 91. минута фантастично му асистираше на Стјуарт Далас, кој со вториот погодок ги постави конечните 1-2.

Победата е уште поголема, ако се знае дека играчите на Марсело Биелса играа со играч помалку цело полувреме, но и покрај тоа стигнаа до победата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .