Стивен Џарард тренер на годината во Шкотска

Тренерот на Глазгов Ренџерс, Стивен Џерард е избран за менаџер на годината во шкотската Премиер лига.

Британските медиуми пренесуваат дека во изборот за тренер на годината, легендарниот Џерард се најде пред Калум Дејвидсон, Стив Кларк и Дејвид Мартиндејл.

Поранешниот англиски репрезетантивец бележи одлични резултати на клупата на Ренџерс на кого сезонава им ја донесе првата шампионската титула по пауза од една деценија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .