Стерлинг ја сруши Хрватска: Англија со победа на „Вембли“ го започна ЕВРО 2020! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Англија стигна до минимална победа против селекцијата на Хрватска го започна ЕВРО 2020. Единствениот погодок на натпреварот го постигна Рахим Стерлинг во 57. минута.

Вториот натпревар од групата „Д“ се игра утре, помеѓу Шкотска и Чешка.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.