Стен Ван Ганди нов тренер на НОЛА

Прославениот Стен Ван Ганди во следните четири години ќе биде тренер на Њу Орлеанс Пеликанс и ќе го завзеде местото на Алвин Гентри кој доби отказ.

Ван Ганди во минатото беше тренер на Мајами, Орландо и на Детроит, а ќе биде седмиот тренер во историјата на Пеликанс. Искусниот тренер веќе има едно финале, во 2009. година каде стигне со Орландо.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .