Старт за „затвор“ над Меси: Фудбалерот на Виљареал заслужено доби црвен картон! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона синоќа стигнаа до една од најважните победи сезонава, на гостувањето на „Ел Мадридгал“ кај Барселона.

Сепак, освен трите бода во центарот на внимението беше ужасниот старт на Ману Тригерос со две нозе над Лионел Меси. Сите на теренот се држеа за глава од опасниот старт, а судијата заслужено му додели црвен картон на фудбалерот на „жолтата подморница“.

ОСТРИОТ СТАРТ НАД МЕСИ:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.