Срамота: Ауриер постигна погодок, па ги плукна сопствените навивачи (ФОТО) (ВИДЕО)

Синоќа во петото коло од Лигата на шампионите, Тотнем на домашен терен го совлада грчки Олимпијакос (4-2). Сепак, победата на „петлите“ падна во втор план по скандалозниот потег на Серж Ауриер. Одбранбениот фудбалер постигна погодок, отиде да го прослави заедно со своите навивачи, а потоа верувале или не плукна кон нив.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .