Спалети нов тренер на Елмас?

Познатиот италијански стратег, Лучијано Спалети по се изгледа од следната сезона повторно ќе тренира клуб од елитанта Серија А.

Според информациите од Апенините, за Спалети бил заинтересиран за Наполи, кој најверојатно на крајот од сезоната ќе се раздели со легендарниот Џенаро Гатузо.

Спалети во тренерската кариера водеше клубови на 905 натпревари и има скор од 456 победи, 222 нерешени и 227 порази во сите натпреварувања.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.