Сопственикот на Сити ќе им го плати превозот на навивачите за финалето на ЛШ

Сопственикот на Манчестер сити, шеикот Мансур бин Зајед Ал Нахјам, откри дека ќе го финансира летото и трошоците за превоз за неколку илјади навивачи на „граѓаните“ кои ќе присуствуваат на финалето од Лигата на шампионите во Порто.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.