Сон го реши Барнли

По шокантното реми во претходното коло од англиската Премиер лига, кога на домашен терен Тотнем го прокоцка водството од 3-0 против лондонскиот ривал Вест хем, сега избраниците на Жозе Мурињо им се вратија на победите.

„Петлите“ стигнаа до минимална победа на гостувањето кај Барнли со голот на феноменалниот Сон во 76. минута. Тотнем сега е петти со 11 бодови, додека Барнли има само 1 бод и се наоѓа на 18. позиција, но има и натпревар помалку.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .