Совршено тренерско деби на Марио Ѓуровски! (ВИДЕО)

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Марио Ѓуровски имаше успешно тренерско деби на клупата на тајландскиот Муангтонг јунајтед каде има статус на икона.

Неговите избраници успеаа да се вратат на победите откако на гости ја совладаа екипата на Полис Теро со 3-1…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .