Словенецот го обожува нашиот пејач: Лука Дончиќ за мечевите од НБА се мотивира со песни од Тоше Проески! (ФОТО)

Еден од најталентираните кошаркари во НБА лигата, Лука Дончиќ игра во голема форма сезонава во дресот на Далас Маверикс и полека ја освојува најсилната лига во светот. Американските медиуми открија кој се омилените песни на Словенецот со кој се „загрева“ пред мечевите во НБА лигата, а интересно има песна и од нашиот Тоше Проески.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .