Скаути на Сити, Аталанта, Фиорентина, Келн ќе бидат присутни на „Ернст Хапел“

Австриската фудбалска федерација објави дека скаути на силни европски клубови ќе бидат на стадионот во Виена.

Свое присуство најавиле скаутите на Манчестер сити, Аталанта, Фиорентина, Келн, Вулверхемптон, Ла Коруња и други.

Ова ќе биде дополнителен мотив за нашите репрезентативци да се покажат во вистинско светло.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .