Скандал на Копа Америка: Чилеанците обвинети – донеле проститутки во хотелот!

Голем скандал ја тресе фудбалската репрезентација на Чиле, откако седум играчи на оваа селекција беа обвинети дека организирале забава и покрај строгите правила од КОВИД протоколот!

Имено, јужноамериканските медиуми како и шпанска „“ тврдат дека Чиленаците во „Гранд Хотел Одара“ донеле проститутки, а играчите кои се наоѓаат на листата се Артуро Видал, Гери Медел, Пабло Арангиз, Едуардо Варгас, Жеан Менезес, Гиљермо Марипан и Пабло Галдамеш.

Техничкиот директор на Чиле Мартин Ласарте најави жестоки казни за овие играчи на кои им се заканува и исфрлување од тимот, додека медиумите тврдат дека Ласарте поради скандалот ќе си поднесе оставка.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.