Скандал во Париз: Гренд Слем првак дисквалификуван и покрај тоа што е негативен на корона!

Џо Сализбури е дисквалификуван од АТП Мастерсот во Париз затоа што бил во контакт со заразена личност, позитивно тестирана на 1. ноември.

Салзбури годинава стигна до титулата на Австралијан опен во дабл, а тој самиот беше негативен на тестот. Меѓутоа, тоа не ги спречи организаторите да го дисквалификуваат во главниот град на Франција.

Британецот бил испратен во само-изолација и нема никакви симптоми.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .