Синоќа се испромашува, а денес потпиша: Познато каде ќе игра Мората следната сезоната!

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората синоќа немаше среќа во мечот против Шведска на ЕВРО 2020. „Црвената фурија“ доминираше против „викинзите“, но не успеа да го најде патот до мрежата на Олсен.

Мората имаше неколку шанси, но едноставно не можеше да постигне погодок, а денеска малку добри вести за него, откако Јувентус реши да ја активира клаузулата и да го задржи во Торино најмалку до 2022 година!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.